Дунав отвя Ботев 5:0

0

Резултата откри капитанът Диян Димов още в 4-ата минута, засичайки с глава центриране от ъглов удар на Атанас Атанасов. Пак той удвои 10 минути по-късно, реализирайки отсъдена за нарушение срещу Юлиан Ненов дузпа. След още 20 минути Мирослав Будинов направи резултата „класически“, след като бе изведен сам срещу вратаря на гостите Иванов. Той успя да спаси първия му удар, но Будинов не сгреши при добавката.
И след почивката русенци бяха по-активния отбор. В 57-ата минута Юлиан Ненов направи 4:0, след като бе изведен „очи в очи“ с вратаря на гостите от Гълъбово. Крайното 5:0 оформи влезлият като резерва Петър Патев в 78-ата минута.
„Дунав 2010“ продължава да едноличен лидер в класирането с 16 точки, следван от „Поморие“ – 15 т. и „Верея“ (СЗ) – 12 точки.