„Дунав“ пак „стъпи накриво“, издъни се срещу „“Септември“

0
„Дунав“ пак „стъпи накриво“

„Дунав“ пак „стъпи накриво“. Русенският тим записа поредна загуба – този път в аутсайдерското дерби на Първа професионална лига, отстъпвайки в домакинския си мач на „Септември“ с 0:1. Гола за успеха на гостите вкара Борис Галчев в последните секунди на добавеното време на първото полувреме.

В началото русенският тим владееше повече топката, атакуваше често, но стигаше трудно до чисти положения. Христофор Хубчев бе близо до гола в 29-ата минута, но стреля неточно от наказателното поле.

В 32-ата „Септември“ създаде опасност пред вратата на съперника. Крис Гади центрира отдясно, топката попадна в Мартин Тошев, но вратарят Станислав Антонов успя да избие.

Гостите успяха да поведат в резултата в последната минута на първото полувреме. Крис Гади проби отдясно, подаде на Борис Галчев, който изпрати топката в мрежата на Дунав.

Първият удар към една от двете врати през втората част дойде в 60-ата минута. Янко Сандански стреля от далечно разстояние към вратата на домакините, но топката излезе в аут.

В 61-ата минута „Дунав“ атакува опасно. Бирсент Карагарен стреля, но топката попадна в ръцете на вратаря Янко Георгиев.

До края на мача русенци се опитаха да изравнят резултата, но не успяха. В 87-ата минута топката попадна във Васил Шопов, който стреля, но вратарят спаси. В последната минута пак той шутира опасно, но уцели дясната странична греда.