„Дунав“ писа „двойка“ на „Пирин“

1
Повече борба и тичане

Домакините започнаха по-активно и бързо овладяха средата на терена. Опасностите пред вратата на „Пирин“ не закъсняха. В 14-ата минута Деян Лозев уцели напречната греда след атака отляво, а на няколко пъти и вратарят Петър Дебърлиев се наложи да се намесва решително. Все пак в 35-ата минута логичното се случи и русенци поведоха, след като Петър Патев с глава засече центриране от ъглов удар.

През втората част отново дунавци бяха по-активни пред противниковата врата. В рамките на по-малко от 10 минути след подновяването на играта Деян Лозев, Мирослав Будинов и Диян Димов бяха много близо до отбелязване на гол, но не намериха целта.

Все пак в 76-ата минута Будинов засече топката с глава след центриране на Юлиан Ненов от пряк свободен удар и оформи крайното 2:0.