„Дунав“ победи „Марица“ като гост

0

След двете домакински равенства „Дунав“ зарадва привържениците си, постигайки ценна победа с 2:1 при гостуването си в Пловдив на местния „Марица“.

Радослав Апостолов изведе домакините напред още в 8-ата минута, а Мирослав Будинов 8 минути по-късно изравни. Във втората минута на добавеното време Георги Вълчев донесе успеха за русенския тим след гол с глава.

Мачът започна много добре за избраниците на Людмил Киров, които имаха възможност да открият още във втората минута, ударът на Мехмед Сабри премина на сантиметри от напречната греда.

В 8-ата минута на двубоя домакините поведоха с гол на Апостолов, който засече с глава центриране на Домовчийски. Осем минути по-късно Мехмед Сабри намери добре Будинов, който от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на домакините за 1:1. До края на полувремето голови положения пред двете врати нямаше.

Малко след началото на второто полувреме русенци имаха възможност да поведат, но Джеймс изчисти топката от голлинията след удар на Юго Комано. Все пак във втората минута от добавеното време Георги Вълчев донесе успеха за „Дунав“. Снажният защитник беше изпуснат в наказателното поле след центриране от фаул и с глава прати топката в мрежата на Илия Николов.