„Дунав“ победи „Морето“, влезе в зона „Европа“

0
„Дунав“ влезе в зона „Европа“

„Дунав“ влезе в зона „Европа“ след победа с 1:0 над „Черно море“ в двубоя от първата шестица на Първа професионална лига.

Голът за успеха на русенския тим вкара Мирослав Будинов в 44-ата минута. Спечелените 3 точки изведоха „Дунав“ на четвърто място в класирането.

Двубоят протече много оспорвано, битката се водеше „за всяка педя земя“. Последнита 20 минути възпитаниците на Веселин Великов играха с човек по-малко, след като в 70-ата минута съдията Георги Кабаков пресилено изгони от терена Тейнур Терем, след сблъсък със Стефан Станчев. Футболистът на „Морето“ изхитрува, артистично падна назад и арбитърът вдигна червен картон за русенския футболист и само жълт за варненеца.

В 84-ата минута Кабаков реши също така да не види дузпа в наказателното поле на „Черно море“, а вместо това да даде жълт картон за симулация на Ндуйе Муйеци.

Но въпреки натиска на варненци, „Дунав“ успя да устиска победата и да изпревари съперника си в класирането.