„Дунав“ „подложи крак“ на „Септември“

0

В напрегнат двубой с 3 червени картона (два от тях на хора от щабовете на двата отбора) „Дунав“ победи с 2:1 борещия се за място в елитната група „Септември“ в мач от 29-ия кръг на Втора професионална лига.

Двата гола за успеха на русенци реализира Мирослав Будинов, който вкара и двата гола от дузпи, изработени от Луис Пахама. Големият герой на мача обаче беше вратарят Даниел Николов, който успя да отрази много опасни удари на нападателите на столичния тим. В интерес на истината, в помощ на „Дунав“ бяха и гредите, които на няколко пъти отразиха удари на футболисти на „Септември“.

„Дунав“ поведе в 24-ата минута, когато Луис Пахама се пребори с Иван Арсов, след което напредна, а бранителят направи нарушение срещу него. Главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка, от която Будинов бе точен за 0:1.

Десет минути по-късно Пахама „изработи“ втора дузпа, като отново централният защитник на домакините Иван Арсов препъна бързия футболист. Будинов ОТНОВО БЕ безпогрешен от бялата точка за 0:2.

Втората част започна доста по-добре за домакините и в 52-ата минута Мартин Тошев намали резултата. Опитният стрелец засече центриране на Мартин Стоянов, за да върне интригата в мача.

В 76-ата минута Айкут Рамадан отправи страхотен шут с десния крак, който обаче се отби в гредата. Десет минути по-късно, при поредната атака на домакините защитник на „Дунав“ се опита да изчисти, но топката попадна в краката на Жан-Пиер Да Силва, който стреля по земя, но кълбото попадна в гредата. Секунди по-късно Асен Георгиев нацели горната греда след ново разбъркване, а след тази ситуация главният съдия изгони Захари Атанасов с директен червен картон за грубо влизане в краката на Луис Пахама. Малко по-късно червени картони получиха хора от щабовете на „Дунав“ и „Септември“.

До края на сблъсъка домакините продължиха да търсят точката, но защитата на „Дунав“ се справи и грабна трите точки.