Дунав“ претърпя тежка загуба в контролата с „Литекс“

0
Португалец и юноша на „Дунав“ подписаха

„Дунав“ претърпя тежка загуба с 1:4 от втородивизионния „Литекс“ в контролна среща играна в Ловеч.

През първото полувреме домакините имаха няколко добри ситуации за гол, но добрите намеси на вратаря на русенци Генади Ганев запазиха нулевото равенство до 40-ата минута. Тогава нападателят на „оранжевите“ откри с чудесен удар от пряк свободен удар.

В 57-ата минута на дошлия на проби играч от страната на изгряващото слънце – Коке изравни. Малко по-късно обаче Николай Янков отново изведе ловчанлии напред в резултата.

До края на срещата Петко Ганев покачи на 3:1, а крайният резултат оформи Александър Аспарухов секунди преди последния съдийски сигнал.

Людмил Киров започна двубоя в „експериментален“ състав: Генади Ганев, Илия Мунин, Кристиан Върбанов, Контохристос, Йоргос, Кавалканте, Иван Селеменев, Ивайло Лазаров, Симеон Димитров, Стефан Христов, Коке. В игра влязоха още Винченцо Ангелов, Мерт Тасим, Диян Димов, Мартин Ковачев, Александър Исаевски, Самуел Имкоом, Ахмед Ахмедов