„Дунав“ приключи шампионски сезона!

0

„Дунав“ (Русе) завърши гросмайсторски първия дял от първенството на Североизточната Трета лига с победа 2:0 във Варна, срещу втория тим на „Спартак“.

Двубоят се реши през второто полувреме, когато възпитаниците на треньорския тандем Мартин Цирков – Ивайло Кирилов два пъти пратиха топката във вратата на съперниците си. Малко след започването на втората част бранителят на домакините Павел Стоев в стремежа да избие топката след пореден удар на дунавски нападател прати неспасяемо топката в мрежата на своя тим.

120 секунди по-късно Тасков подаде на Преслав Петков, който реализира второто попадение. До края на двубоя Джан Хасан, Преслав Петков и Станислав Вълчев имаха възможност да увеличат резултата, но пропуснаха.

Така „Дунав“ завърши сезона с без да познае горчивината на поражението, с пълен актив от 39 точки и 47:8 голова разлика.