„Дунав“ приключи сезона със загуба, падна 0:2 от „Лудогорец“

0
„Дунав“ приключи сезона със загуба

„Дунав“ приключи сезона със загуба, падайки на Градския стадион в Русе с 0:2 от „Лудогорец“ в последния мач от есенния дял на първенството 2018/19 г.

Головете за шампиона вкараха Якуб Шверчок в 16-ата и Клаудуо Кешерю в 81-ата минути на двубоя. За съжаление и в тази среща на преден план останаха поредица от съдийски грешки. Гол на гостите бе отменен заради несъществуваща засада, а след това не бе отсъдена и дузпа в полза на „Дунав“.

Шампионите поведоха в 16-ата минута. Вандерсон се възползва от много груба грешка в защитата на русенци, след която се получи разбъркване в наказателното поле, и той веднага комбинира с Якуб Шверчок, за който остана само да чукне топката в мрежата. Първият му опит обаче не сполучи, но при добавката попадението бе факт – 1:0.

Малко след първия съдийски сигнал за второто полувреме Ахмед Ахмедов напредна към наказателното поле, успя да премине границата и там Козмин Моци го изблъска и удар с лакът. Според рефера обаче всичко е било в равките на правилата и нито отсъди дузпа, нито пък даде жълт картон на защитника.

В 82-ата минута, гостите поведоха с 2:0, след като Жоао Пауло пусна пас в коридор към Клаудиу Кешеру, който беше точно пред вратата на русенци, а румънецът не сгреши отблизо за покачването на резултата.

С тази победа, „Лудогорец“, събра 51 точки на върха в Първа лига и със сигурност ще зимува там, докато „Дунав“ е 12-и с актив от 15 точки.