Дунав приключи участието си в Лига Европа

0
приключи участието си в Лига Европа

Дунав отстъпи с 0:2 в мача реванш с Иртиш /Павлодар/ и с общ резултат от двата мача 0:3 приключи участието си в Лига Европа.

Особено през второто полувреме русенските футболисти имаха подчертан превес, но не успяха да реализират създадените положения.

Срещата започна равностойно. Гостите обаче първи стигнаха до голово положение и го материализираха. Центриране от ъглов удар на Стефан Живкович бе намерено с глава от Марио Маслац, който прати топката неспасяемо зад Станислав Антонов за 0:1 в 6-ата минута.

Дунавци сравнително бързо се отърсиха от шока от ранния гол и започнаха да търсят обрат, но на вратата си гостите имаха един безпогрешен Лория, който успя да опази суха вратата си. В задачата си вратарят на казахстанския тим до голяма степен беше подпомогнат от Бирсент Карагерен и Самир Аясс, които от изгодна позиция не можаха да поразят вратата му.

Вторите 45 минути прокехо почти изцяло под диктовката на Дунав, но отново нападателите на русенският тим показаха неумение да материализират създадените положения, докато 3 минути преди края на редовното време гостите се възползваха от грешка на увлечените в атака дунавци и Аслан Дарабайев отбеляза за 0:2.

Въпреки загубата, публиката изпрати футболистите със скандиране Дунав, Дунав. Решаващи за загубата се оказаха най-вече липсата на игрова подготовка – по време на подготовката си отборът изигра едва две контролни срещи, липсата на обиграност между играчите от състава, играл в редовното първенство и новите попълнения, и не на последно място – неумението, което този път играчи като Карагерен и Аясс проявиха в завършващата фаза на атаката.

„Дунав“ Русе: Станислав Антонов, Марио Петков, Михаил Милчев, Петър Патев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс (70 мин. – Андреас Васев), Бранимир Костадинов, Бирсент Карагарен (56 мин. – Юлиан Ненов), Васил Шопов (50 мин. – Димитър Георгиев), Мирослав Будинов.

„Иртиш“ Павлодар: Давид Лориа, Карлос Фонсека, Александър Кислицин, Марио Маслач, Дамир Даутов (76 мин.- Руслан Йесимов), Стефан Живкович, Казбек Гетериев, Родриго Антонио, Аслан Дарабайев, Игор Бугаев (90 мин. – Франк Джа Джедже), Исмаел Фофана (38 мин – Милош Стаменкович)