„Дунав“ продължава без грешка, записа 12-та поредна победа!

0

„Дунав“ продължава без грешка в първенството в Североизточната Трета лига след победа с 2:1 над състава на „Лудогорец 3“. Точни за 12-ата победа на русенския тим бяха Йордан Димитров /13 мин., 89 мин./, за гостите се разписа Росен Иванов н 14-ата минута.

Домакините започнаха по-добре. Те имаха териториално и игрово предимство. Станислав Вълчев, Кристиан Тасков, Преслав Петков и Йордан Димитров бяха най-активни пред вратата на „Лудогорец 3“. Именно Димитров бе с основна заслуга за първото попадение в мача. Той бе изведен сам срещу Пламен Пепеляшев в 13-ата минута, но ударът му първоначално беше избит от вратаря, след това обаче топката отново попадна у него и той не сгреши за 1:0.

Веднага след подновяването на играта обаче Росен Иванов се възползва от грешка в дунавската отбрана и изравни за 1:1 в 14-ата минута.

Втората част започна двуостро, като не липсваха положения и пред двете врати. На моменти и нервите взеха връх, като съдията Димитър Желязков раздаде немалко жълти картони. Дунавци постепенно овладяха централната част на терена. Те организираха повече атаки, но трябваше да чакат за ново попадение почти до края. Йордан Димитров отново бе точен, след като бе най-настоятелен при поредния пробив в лудогорската отбрана и направи 2:1 в 89-ата минута.

Кръг преди края „Дунав“ е едноличен водач в класирането с пълен актив от 36 точки и голова разлика 45:8. В последния мач преди края на есенния сезон русенци ще гостуват на втория отбор на „Спартак 1918“.  Мачът е във Варна на 20 ноември, събота, от 14 ч.