„Дунав“ продължава битката за Купата след труден успех с дузпи

0
„Дунав“ продължава битката

„Дунав“ продължава битката в турнира за Купа България след труден успех със 7:6 над „Локомотив“ (ГО). До победата „светлосините“ стигнаха след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при 1:1, в 30-минутното продължение двата отбора не успяха да отбележа гол и крайният изход се реши при изпълненията от бялата точка. Двубоят ще остане в историята и с факта, че двата отбора пропуснаха 11 дузпи!

Красимир Станоев откри за „Дунав“ в 40-ата минута от дузпа. Веднага след подновяването на играта след почивката Димитър Юруков изравни.

До края на мача и двете продължения нов гол не падна и всичко се реши при дузпите. Домакините поведоха при 11-метровите удари чрез Тихомир Кънев. Първи за „Дунав“ зад топката застана Петър Патев, но вратарят на „железничарите“ Симеон Симеонов спаси удара му.

Филип Димитров също показа класа, спасявайки удара на Йордан Йорданов. Шутът на Красимир Станоев срещна гредата, а при третата дузпа за домакините точен бе Красен Трифонов.

Вратарят на „железничарите“ спаси удара на Ахмед Ахмедов, но за радост на дунавци Тихомир Трифонов от домакините също пропусна, пращайки топката извън очертанията на вратата.

Христо Попадийн бе точен при следващото изпълнение, а Филип Димитров спаси удара на Иван Пенев, след което Борислав Балджийски с точен удар върна всичко отначало – 2:2. Мартин Николов бе точен за „Локомотив“, същото стори и Мухамаду Ндиайе за Дунав.

Последваха още два гола – Кристиян Китов за домакините и Преслав Петров за русенци. Филип Димитров показа класа и спаси удара на Петър Чалъков, но и Симеон Симеонов хвана шута на Дерик Менса. Вратарят на „драконите“ спаси дузпата на Димитър Калчев, но пък Светослав Ковачев стреля в гредата.

При десетите дузпи Димитър Юруков бе точен за домакините, а Сами Бен Еша вкара за Дунав. Един срещу друг застанаха двамата вратари – първо Симеон Симеонов отбеляза, но и Филип Димитров бе хладнокръвен и изравни – 6:6. Вратарят на „драконите“ хвана 12-ата дузпа за „Локомотив“, изпълнена от Тихомир Кънев, след което Борислав Балджийски сложи точка на спора – 7:6 за „Дунав“.