„Дунав“ продължава да мачка

0

Срещата започна равностойно. Дунавци успяха да дръпнат със 7 точки след малко повече от 7 минути, но в края на първата част гостите изравниха за 22:22.
Отново домакините бяха по-добри в началото и на следващата част. До почивката обаче те отстъпиха инициативата и пловдивчани дръпнаха с 10 точки за 52:42.
На полувремето Николай Господинов успя да стегне редиците на своя тим. Русенският състав заигра по-концентрирано в защита и нападение и 10 минути преди края вече водеше със 7 точки за 70:63. В първите минути на последната част „Академик“ отново се върна в мача, но финалните моменти бяха за „Дунав“ и логично домакините стигнаха до седмата си поредна победа след 86:79 за „Дунав“.
Най-резултатен за победителите бе Васил Михайлов с дабъл дабъл от 23 точки и 10 спечелени борби за дабъл дабъл. Лъчезар Радев се отчете с 15 точки, а Николай Николов записа 14 точки и 9 борби.
За гостите Илиян Ставрев вкара 28 точки, а 16 добави Васил Бачев.