„Дунав” – Русе разгроми „Щинта“, чака„Динамо”

0

Възпитаниците на Николай Господинов доминираха от първата до последната минута и логично спечелиха с резултат 100:63. Те поведоха с 18 точки още през първата четвърт и до края само увеличаваха аванса си.

Най-резултатен за домакините бе Герасим Николов с 24 точки, 9 борби и 7 асистенции. Дабъл дабъл от 17 точки и 10 борби записа Васил Михайлов.

За съжаление, румънският състав не оказа особена съпротива, затова ми се иска през следващата седмица да изиграем още един мач, каза след двубоя наставникът на „Дунав Николай Господинов. Той допълни, че ще търси контакт с лидера във временното класиране на втория румънски ешалон „Динамо” – Букурещ. Друг възможен съперник, според Гокходинов, е и участникът в НБЛ на България „Спартак” – Плевен.