„Дунав“ с фалстарт в Суперлигата

0

Пред около 500 зрители в зала „Дунав” отборът воден от Христо Илиев бе отстъпи  с 0:3 гейма от тима от Монтана. Гостите, които са значително по-обигран състав, в който личаха младежките национали до 23 години Венцислав Рагин и Борислав Георгиев, водеха играта през целия мач. На момента русенските волейболисти обаче имаха пробиви както в атака, така и успяваха да спрат с блокади тази на съперниците си. В крайна сметка въпреки съпротивата, която оказваха на терена, русенци загубиха първия гейм с 15 : 25 точки. Резултатът във втория бе 22 : 25,  а третия, в който в един момент гостите водеха с 10 точки, завърши при резултат 19 : 25.

След края на мача треньорът на „Дунав” Христо Илиев коментира, че основните проблеми в днешния мач са дошли от липсата на сработване в отбора. Друг огромен проблем бяха грешките при посрещане, които рефлектират върху цялото разиграване на топката след това. Въпреки това Илиев изрази задоволство от показаното от неговите възпитаници, тъй като гостите от „Монтана” имат не само по-голям опит, но и са далеч по-обиграни като състав.

Следващата седмица „Дунав” ще гостува в Кърджали, а след две седмици ще приеме тимът на ЦСКА в зала „Дунав”.