„Дунав“ с изразителен успех, „Локомотив“ – с първа точка

0

„Дунав“ записа изразителна победа с 5:2 срещу отбора на „Спортист“ Генерал Тошево в мач от петия кръг на първенството в Североизточната Трета лига. „Локомотив“ пък спечели първа точка в надпреварата.

На ст. „Дунав“ Йордан Димитров откри резултата срещу „Спортист“ в 13-ата минута, реализирайки отсъдена за нарушение срещу Симеон Иванов дузпа. Въпреки подчертания превес на „Дунав“, вместо да отбележат нов гол, дунавци допуснаха такъв в своята врата. В 29-ата минута Цветелин Енчев изби след центриране, но Калоян Цветков засече топката от границата на наказателното поле и я прати в мрежата за 1:1. Все пак в 42-ата минута Преслав Петков изведе „Дунав“ напред, завършвайки успешно многоходова атака, минута преди да изтече редовното време на полувремето Йордан Димитров реализира второто си попадение за 3:1. В последната минута на първата част отборът на „Спортист“ остана в намален състав. Светослав Вълев получи червен картон след поредно грубо нарушение срещу Кристиан Тасков.

Само 4 минути след началото на втората част Димитър Тодоров се разписа за 4:1. В 63-ата мин. Росен Николов върна едно от попаденията, крайното 5:2 оформи Мирослав Георгиев в 83 мин, реализирайки отсъдена за нарушение срещу него дузпа.

„Локомотив“ записа първа точка, завършвайки 1:1 при гостуването си във Варна на местния „Спартак“. Четвърт час след началния съдийски сигнал Мартин Янакиев прехвърли русенския вратар и топката спря в мрежата за 1:1. Алекс Стойчев се измъкна срещу варненския вратар и изравни за „железничарите“ малко преди края на двубоя.

В таблицата за класиране след петия кръг „Дунав“ е на второ място с актив от 12 точки, спечелени в 4 мача. „Локомотив“ пък е на 11-а позиция с една точка, спечелена също в 4 мача.

Водач в класирането с 15 точки, постигнати в 5 мача, е Лудогорец III. На трета позиция е Ботев (Нови пазар) с 12 точки, също от 5 мача.