„Дунав“ с „класическа“ загуба от ЦСКА

0
„класическа“ загуба

Футболистите на „Дунав“ инкасираха „класическа“ загуба при гостуването си на ЦСКА в мач от третия кръг от първенството на Първа лига.

На „Българска армия“ селекцята на Малин Орачев отстъпи на водача във временното класиране с 0:3. Мауридес и Кирил Десподов отбелязаха по един гол, а веднъж Мартин Ковачев се разписа в собствената си мрежа.

„Червените“ решиха мача в края на първата част. В 39-а минута Борис Секулич центрира в наказателното поле, където непокритият Мауридес с глава прати топката в мрежата.

В добавеното време на първата част вратарят на „Дунав“ Станислав Антонов излезе напред да пресече пас към Едвин Джеси, но изби топката в тялото на Мартин Ковачев, който си вкара автогол.

Осем минути след почивката ЦСКА имаше възможност за трети гол, като най-напред вратарят Антонов спаси удар на Джеси, а при добавката Кристиан Малинов нацели левия страничен стълб.

В 56-а минута Кирил Десподов проби от дясно в наказателното поле, финтира защитник на Дунав и с удар отблизо насочи топката в мрежата за 3:0.

До края „червените“ свалиха темпото и съхраниха сили за предстоящия първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу „Копенхаген“ в четвъртък. Все пак русенци можеха и да се разпишат в 90-ата минута, когато Бикел игра с ръка в опит да предпази лицето си след центриране от корнер, но реферът прецени да не посочва бялата точка.