„Дунав“ с първа „чиста“ победа за сезона

0
„Дунав“ победи „Септември“ с 2:0

С голове на  Мартин Ковачев в 69-ата минута и Ахмед Ахмедов шест минути по-късно. „Дунав“ победи с 2:0 „Септември“ на Градския стадион в Русе. Това е първата „чиста“ победа от доста време за селекцията на Малин Орачев. Трябва да се отбележи, че двата гола са най-малкото, с което гостите от София се отърваха, тъй като особено в първото полувреме дунавци пропуснаха куп изгодни положения за гол. За превъзходството на „светлосините“ говори и статистиката – те отправиха 5 удара в очертанията на вратата на Галев, докато гостите нито веднъж не отправиха топката в очертанията на вратата на Филип Димитров. Два пъти пък гредата спасява вратаря на гостите от попадение на топката в мрежата му.

Още в 5-ата минута Глаусио Силва отправи опасен удар към вратата на гостите, но Галев прояви майсторство и отрази. След още пет минути Балджийски нацели гредата, Динков прати отразената топка във вратата на „Септември“, но голът бе отменен заради засада. Минута преди да изтече редовното време Станоев отправи страхотен удар от далечна дистанция, но топката мина покрай вратата.

Натискът на дунавци продължи и след почивката. В 57-ата минута гостите от София останаха с човек по-малко, след като Иван Стоянов получи втори жълт картон за умишлена игра за с ръка в близост до наказателното си поле.

В 67-ата минута Иван Коконов не успя да насочи добра топка във вратата на Валентин Галев.

Минута по-късно дунавци най-сетне материализираха превъзходството си. Капитанът Ковачев се разписа отблизо, след като Балджийски центрира, влезлият 3 минути по-рано в игра Ахмедов опита да играе с глава, но топката попадна на далечната греда в Мухамаду Ндиайе, който отклони към Ковачев.

Само десет минути, след като се появи на терена, Ахмед Ахмедов записа името си и сред голмаййсторите. „Златната резерва“ се възползва от грешка в отбраната на „Септември“ и засече с глава центрирана от Балджийски топка.

В 80-ата минута Светослав Ковачев не успя да направи резултата класически, след като стреля в гредата при избита топка от вратаря Валентин Галев.

Така „Дунав“ постигна ценен успех пред собствена публика, в който запази и първа суха мрежа за сезона.