„Дунав“ с разгромна загуба от „Лудогорец“

0
разгромна загуба с 0:5

Дунавци, които миналото първенство направиха най-добрите си мачове точно срещу „Лудогорец“, не успяха за повторят добрите си изяви срещу 6-кратните шампиони и инкасираха тежко поражение с 0:5.

Това е най-тежката загуба, която отборът е инкасирал в мачовете в Първа лига. На Градския стадион в Русе шампионите откриха в 23-ата минута с гол на Мисиджан, който се възползва от груба грешка на Попадийн и прати топката в мрежата на Антонов. В 37-ата минута Марселиньо удвои преднината на „орлите“, засичайки с летяш плонж центриране на Джоди Лукоки.

Попадийн пък направи преднината на „Лудогорец“ класическа в 42-ата минута на двубоя, след като в опита си да изчисти топката я прати в мрежата на Антонов.

В 74-ата минута Жоао Паоло се възползва от поредната грешка в защитата на „Дунав“, пусна пас към Кишада, който излъга Антонов и направи 4:0. Шест минути преди изтичането на редовното време на срещата Лукоки вкара петия гол за гостите.

Дунавци също създадоха няколко много добри положения пред вратата на Хорхе Броун, но за съжаление, не успяха да реализират нито едно от тях.