„Дунав“ с тежка загуба от дубъла на ЦСКА 1948

0

„Дунав“ инкасира тежка загуба с 0:3 в среща от 20-ия кръг на Втора лига като гост на ЦСКА 1946 в среща от 20-ия кръг на Втора лига.

Повече от половин час русенци играха с човек по-малко на стадиона в Царско село, след като в 54-ата минута за втори жълт картон от терена бе изгонен Калин Георгиев.

Домакините откриха резултата в 16-ата минута. Мариян Тонев стреля по земя от пряк свободен удар. Първоначално вратарят на „драконите“ изби топката, но Росен Божинов дебнеше наблизо и не сбърка при добавката.

Постепенно „Дунав“ взе инициативата, но така и не успя да затрудни противниковия страж. За сметка на това в 56-ата минута домакините удвоиха преднината си с гол на Бойчев. Крайното 3:0 за „червените“ оформи Мартин Атанасов в 83-ата минута на двубоя.

За „Дунав“ това е трето последователно поражение в първенството, с което отборът отстъпи на 11-та позиция в таблицата за класиране.