„Дунав“ с тежка загуба  в последната контрола

0
„Дунав“ завърши с тежка загуба

„Дунав“ завърши с тежка загуба  подготовката си за новия сезон в Първа професионална лига. В последната си контрола тимът на Людмил Киров инкасира тежка загуба с 0:4.

Резултата откри доскорошният дунавец Исмаил Иса в 23-ата минута след пас отдясно на Аристот Ндонгала. Две минути по-късно след центриране от корнер новото попълнение на „моряците“ – гръкът Димитриос Хантакиас се извиси над всички и удвои. В последната минута на първото полувреме Генади Ганев показа класа, предотвратявайки трето попадение във вратата, избивайки силен удар на Родриго Енрике.

Четири минути след началото на второто полувреме „Дунав“ можеше да намали изоставането си, но вратарят на домакините Иван Дюлгеров успя да избие топката след опасен удар на Стефан Христов.

В 58-ата минута Мартин Минчев направи резултата „класически“, пращайки топката във вратата на „Дунав“ след пас на Исмаил Иса. Крайно 4:0 за моряците оформи Жоржиньо в 85-ата минута.

Първият мач от новия сезон на „Дунав“ е на 15 юли, понеделник, от 20.30 часа на Градския стадион срещу „Левски“.