„Дунав“ с втора победа в Ефбет Супер Волей

0

Дунав записа втора победа в Ефбет Супер Волей, след победа като гост с 3-0 (18-25, 18-25, 19-25) над отбора на „Сливнишки герой“.

След равностойно начало в първия гейм, дунавци успяха да вземат надмощие след успешен блок на Манолов и ас на Иванов. До края на частта, русенци продължиха да доминират, докато домакините допуснаха непредизвикани грешки да се отразят на резултата.

След борба на атака в началото на втората част, отново Стефан Иванов беше блестящ за „Дунав“ и с три поредни успешни атака, помогна на съотборниците си да вземат предимство при 15-12, а домакините продължиха да изпитват затруднения и да допускат грешки.

Вдъхновени, русенци продължиха с доминацията си на атака и в третия гейм, водени от Петър Христосков и Ангел Павлов.

Христосков беше над всички в двубоя, завършвайки с 19 точки и 40% успеваемост, 10 добави капитанът Павлов.

Днес „Дунав“ гостува на ЦСКА в изтеглен мач от четвърти кръг на Супер Волей. Срещата е от 18.00ч. в зала „Васил Симов“ в столицата. Заради усложнената епидемиологична обстановка в страната, няма да се допускат зрители, дори и да имат зелен сертификат.