„Дунав“ се развълнува, „удави“ „Левски“

0

Явно извадили си поука от грешките в първия двубой, сините феи започнаха мача изключително мобилизирано и само след 7 минути игра направиха разликата в тяхна полза двуцифрена, поддържайки я до края на полувремето, което дойде при 32:19.

Съкрушителния си удар русенки нанесоха в третата част, през която доведоха съперничките си до състояние „нокдаун“. Красноречиво доказателство за пълното превъзходство на дунавки в тези минути е, че минута и 20 секунди преди края на частта столичанки бяха отбелязали една единствена точка!, а разликата достигна разгромните за такъв мач 30 точки.

През четвъртата част момичетата на Георги Божков доиграваха мача и това позволи на столичанки да съкратят разликата.

Страхотен мач направи капитанката Зорница Костова. Зори бе душата и мотора на отбора. Тя записа в актива си 16 точки, към които добави 7 асистенции и 5 борби. 13 вкара Кристина Сантяго, една по-малко записа Радостина Димитрова.

За „Левски“ най-резултатна беше  Христина Иванова, която вкара 17 точки.

„Бяхме трагични в нападение“, призна след мача наставникът на „сините“ Стефан Михайлов. По думите му, русенският тим е бил много по-мотивиран. „Момичетата на Левски са млади и ги носи емоцията, след което обаче винаги има спад, това се случи на няколко пъти и през сезона“, каза още Михайлов.

„Мачът няма нищо общо с вчерашния“, каза Георги Божков и допълни, че подобна промяна в психическата нагласа за 24 часа на един отбор може да се случи само при жените. Той отправи специални поздравления към Зорница Костова, както и към Радостина Димитрова, която въпреки заболяването си, направи много силен мач.

На въпрос какви са очакванията му за предстоящите два мача в София след една на една победи в Русе, Божков заяви, че отборът му знае какво да направи, за да спечели мач там. „Ако играем с нужната мотивация и раздаване на терена, смятам, че ще се получи“, каза наставникът.

Колегата му Стефан Михайлов заяви, че очаква два здрави мача, в които и двата отбора ще бъдат много мотивирани.

„Този, който е по-мотивиран, ще има успех. Може да се случи всичко в тези два мача. Борбата ще бъде голяма“, каза наставникът на „Левски“.

Следващите два мача са на 28-и и 29-и април (понеделник и вторник), в зала „Универсиада” в София. Играе се до три победи от пет срещи.