„Дунав“ стартира с победа участието си във Втора лига

0

„Дунав“ започна с победа участието си във Втора лига, побеждавайки като гост „Литекс“ с 3:1.

Русенци започнаха много силно и още преди почивката успяха да вземат преднина от два гола. Йордан Димитров откри резултата в 26-ата минута с точен изстрел от бялата точка, 3 минути преди края на полувремето, при една от поредните атаки на русенския тим Иван Пенев в желанието си да изчисти топката я прати в собствената си врата.

След почивката ловчанлии започнаха много силно и в 54-ата минута Георги Георгиев намали на 1:2. Домакините продължиха да търсят изравняване, но светлосинята защита не се пропука. Вместо това, в добавеното време, влезлият като резерва Мирослав Будинов вкара трети гол във вратата на Марин Орлинов, оформяйки крайното 3:1 за „Дунав“.

.В следващия кръг „Дунав“ отново ще гостува – този път на „Етър“ във Велико Търново,