„Дунав“ взе точка като гост на опашкаря „Витоша“

0
„Дунав“ взе точка

„Дунав“ взе точка завършвайки 1:1 при гостуването си на последния в класирането „Витоша“ в мач от 18-ия кръг на efbet Лига.

Емил Гъргоров откри от дузпа в 53-ата минута, а Стефан Христов възстанови равенството 12 минути по-късно. Последните 15 минути от двубоя дунавци бяха с човек повече на терена, но не можаха да достигнат до пълен успех.

През първото полувреме и двата отбора играха много предпазливо, опасните положени пред двете врати бяха малко до гол не се стигна.

След почивката момчетата на Людмил Киров тръгнаха по-смело напред и натиснаха съперниците си, но вместо да отбележат, получиха гол в своята врата. В 53-ата минута Садула опита да центрира в наказателното поле на „Дунав“, Костадинов игра с ръка и съдията отсъди дузпа. От бялата точка Гъргоров бе точен и изведе „Витоша“ напред.

Все пак дунавци не паднаха духом и само след 12 минути успяха да изравнят. Исаевски получи топката по лявото крило, след което намери по земя в наказателното поле Стефан Христов. Нападателят хладнокръвно овладя топката и простреля бившия си тим за 1:1.

15 минути преди края на двубоя „Дунав“ получи числов превес, след като за втори жълт картон съдията Владимир Вълков изгони Гьонов. Русенци натиснаха съперниците си в половината им, в опит да вземат инициативата, но усилията им не дадоха резултат.