„Дунав“ закри сезона с изразителна победа (видео)

0

„Дунав“ прекъсна серията си от 5 мача без победа закри сезона с изразителен успех, побеждавайки на Градския стадион в Русе „Спартак“ (Пл) с 4:2. Успехът изкачи русенския тим на 10-о място в класирането след края на есенния сезон.

В герой на мача се превърна Йордан Димитров, който реализира хеттрик. Другото попадение за русенци бе дело на Теодор Костов.

Мачът не започна добре за възпитаниците на Людмил Киров, които допуснаха капитанът на гостите Иво Върбанов да открие в 15-ата минута. Йордан Димитров изравни в 38-ата минута, но две минути преди края на полувремето Преслав Антонов отново върна преднината на плевенчани.

Йордан Димитров отново възстанови равенството в 65-ата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Джан Хасан, а в 68-ата минута оформи своя хеттрик за пълен обрат. Теодор Костов оформи крайното 4:2 в 77-ата минута.

В 85-ата минута Спартак можеше да върне едно попадение, след като Шопов проби отляво в наказателното поле, стигна до аутлинията и центрира към втората греда, където резервата Боримир Карамфилов бе оставен сам и стреля към вратата, Георги Вълчев успя да изчисти от голлинията.

12. ПФК Марица 1921                17  6 4 7  16:21  22
13. Миньор                         17  5 5 7  19:17  20
14. ОФК Янтра 2019                 17  4 7 6  11:15  19
15. Ботев Пд II                    17  5 3 9  14:23  18
16. ФК Витоша                      17  4 5 8  19:25  17
17. ПФК Добруджа 1919              17  4 4 9  23:26  16
18. ФК Созопол                     17  3 4 10 13:34  13