„Дунав“ завърши 0:0 контролата с „Черно море“

0

„Дунав“ завърши наравно – 0:0 контролата с „Черно море“ във Варна. Мачът се игра на стадион „Младост“ в морската столица.

Двубоят протече доста оспорвано, с превес за домакините. Силен мач за „Дунав“ направи бразилското попълнение Луис Пахама.

В 22-рата минута Александър Веселински центрира от корнер, като сложи топката на главата на Атанас Илиев, който от близо обаче не можа да нанесе добър удар. Осем минути по-късно Атанас Илиев получи топката в половината на „Дунав“, напредна и стреля силно с левия крак, но топката премина над вратата.

В 36-ата минута дунавци имаха добра голова ситуация. Луис Пахама засече с глава центриране от фланга, но топката не намери очертанията на вратата на „моряците“.

По подобен начин се разви играта и през второто полувреме. В 62-рата минута Алекса Фернандес от домакините отправи плътен удар от дъгата на наказателното поле, но топката премина край страничния стълб.

10 по-късно Луис Пахама от „Дунав“ отправи страхотен изстрел, като топката отиваше в горния десен ъгъл на Християн Славков, който обаче много атрактино се разпъна и изби.