„Дунав“ продължи „черната серия“, отстъпи 1:2 като гост на „Локомотив“ (Пд)

0
Дунав“ продължи „черната серия“

Футболистите на „Дунав“ продължиха „черната серия“ от вече 6 поредни мача без победа, отстъпвайки 1:2 като гост на пловдивския „Локомотив“ в мач от  в мач от 7-ия кръг на Първа професионална лига.

Ванчо Траянов откри за домакините в 10-ата минута, в 69-ата Юлиян Ненов изравни за „Дунав“. Христофор Хубчев проби по левия фланг и центрира на далечната греда. Мирослав Будннов пропусна топката и я остави за Юлиан Ненов, който си я спря и я прати в мрежата на Мори Диао. Преди това, в 31-ата минута съдията Волен Чинков отмени заради доста спорна засада гол на Васил Шопов.

През цялото второ полувреме дунавци бяха по-активния отбори търсеха победата, но вместо това, секунди преди да изтече даденото от съдията 4-минутно продължение, след груба грешка в защитата на „Дунав“ и нескопосано изчистване на Тейнур Марем и последвала неумела намеса на вратаря Станислав Антонов позволи на Симеон Райков да се озове сам срещу голлинията и от един метър да се вкара победния гол за „железничарите“