„Дунав“ завърши наравно – 2:2 срещу 10 от „Локомотив“ (Пд)

0
„Дунав“ завърши наравно

„Дунав“ завърши наравно – 2:2 като гост на „Локомотив“ (Пд) в първия мач от битката за оцеляване в Първа лига.

Въпреки че почти цял мач играха с човек повече, възпитаниците на Малин Орачев бяха догонващи в резултата през целия мач. Със спечелената под тепетата точка русенци сложиха край на “черната” си серия от четири поредни загуби, но със сигурност могат да съжаляват, тъй като имаха всички предпоставки да се поздравят дори с победата.

Резултата за „смърфовете“ откри Веселин Марчев в 35-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Михаил Милчев. В 72-рата влезлият на мястото на Н´Диайе Исмаил Иса изравни резултата с глава след центриране на Юлиян Ненов. Две минути по-късно Банович отново изведе домакините напред, изравнителния гол за „Дунав“ вкара капитанът Дииян Димов в последните секунди на даденото от съдията Николай Колев 5-минутно продължение.

Пловдивчанин останаха с човек по-малко на терена още в 10-ата минута на двубоя. Груба грешка на Везалов доведе до червен картон за Милина. Защитникът върна слабо топката назад към своя вратар, Н´Диайе изскочи сам срещу Милина, който го фаулира и бе изгонен.

Освен териториалния превес, който имаха, активът на дунавци се изрази в две греди: в 16-ата минута след удар на Н´Диайе и в 30-ата, след удар с глава на Юлиян Ненов.

В 35-ата минута при една от редките атаки на домакините, при опита си да изчисти центрирана в наказателното поле топка, Милчев игра с ръка и арбитърът Николай Колев без колебание посочи бялата точка за изпълнение на дузпа. Веселин Марчев изпълни перфектно наказателния удар за 1:0.

Второто полувреме беше още по-динамично и напрегнато. Малко след подновяването на играта двубоят бе прекъснат заради мощна „заря“ от феновете на домакините, голяма част от фойерверките паднаха на зеления терен, в близост до вратаря на „Дунав“.

В 65-ата минута „Дунав“ получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Иса, но ударът на Васил Шопов бе спасен от Илко Пиргов. Все пак усилията на „светлосините“ не останаха без резултат и в 72-рата минута Исмаил Иса изравни резултата с глава след центриране на Юлиян Ненов отдясно. Само две минути по-късно обаче дунавци отново се оказа догонващи в резултата, след като Банович вкара гол след рикошет в гърба на Мартин Ковачев.

Русенци обаче не се предадоха и продължиха да търсят положителен за тях обрат. Усилията им бяха възнаградени от влезлия като резерва Диян Димов, който изравни резултата в последната атака с мощен шут след пас на Бирсент Карагарен.