Две сцени едва събраха участниците в „Танцуваща река“

0
192
Две сцени едва събраха участниците

Две сцени едва събраха участниците в тринадесетото издание на международен танцов фестивал „Танцуваща река“.

Фестивалът събра над 540 участници от 27 състава от България, Румъния и Италия. Поради големия интерес, надпреварата се проведе на две сцени – Голямата зала на Доходно здание, където бе надпреварата на ансамблите и зала „Опера“, за индивидуалните изпълнители.

Фестивалът има конкурсен характер и  включва следните стилове: съвременни танци, джаз танц и contempоrary,  танцово шоу/Show Dance/MTV шоу и тематичен танц, улични танци и хип-хоп.

Победители в отделните групи станаха:

Подготвителна група, категория „Съвременни танци“, Малка група

  • „Пеперуди“ – Танцова школа „Еми-денс“, гр. Разград

Подготвителна група, категория „Танцово шоу/Тематичен танц“, Малка група

  • „Паяци“ – Балет „Тинити“, гр. Варна

Подготвителна група, категория „Съвременни танци/Contemporary“, Голяма група

  • „Спец отряд“ – Танцово студио „Импулс“, гр. Русе

Подготвителна група, категория „Танцово шоу/Тематичен танц“, Голяма група

  • Балет „Елемент“, гр. Варна

I-ва възрастова група, категория „Съвременни танци/Джаз танц “, Соло

  • „Истинска“ – Танцово студио „Динамик“, гр. Велико Търново
  • „Я, кажи ми“ – Магдалена Найденова, Балет „Елемент“, гр. Варна
  • „Сълза“ – Мая Сичанова, Балет „Елемент“, гр. Варна

I-ва възрастова група, категория „Contemporary “, Соло

  • „Life“ – Margaritare, Slatina, Olt, Romania
  • Inside” – Биляна Колева, Балет „Тинити“, гр. Варна

I-ва възрастова група, категория „Танцово шоу “, Соло

  • „Genie“ PM Dance Studio, гр. Варна

I-ва възрастова група, категория „Улични танци “, Соло

  • „Муха без глава“ – Танцова формация „Феникс“, гр. Разград

I-ва възрастова група, категория „Съвременни танци“, Малка група

  • „Това, което не успяхме да кажем“ – Танцово студио „Динамик“, гр. Велико Търново

I-ва възрастова група, категория „Танцово шоу/Тематичен танц“, Малка група

  • „Нашите бащи“ – Балет „Елемент“, гр. Варна

I-ва възрастова група, категория „Улични танци“, Малка група

  • „Пирати“ – Танцова формация „Феникс“, гр. Разград

I-ва възрастова група, категория „Съвременни танци/Джаз танц/Contemporary“, Голяма група

  • “Imagine”, Margaritare, Slatina, Olt, Romania

I-ва възрастова група, категория „Танцово шоу/Тематичен танц“, Голяма група

  • „Огън“ – Балет „Елемент“, гр. Варна
  • Танцово студио „Импулс“, гр. Русе

Награда за дебют: „Скай денс крю“, гр. Шумен

I-ва възрастова група, категория „Хип-хоп“, Голяма група

  • „Стрийтшоу“ – Танцова формация „Феникс“, гр. Разград

II-ра възрастова група, категория „Съвременни танци“, Соло

  • „Чувствам“ – Танцово студио „Динамик“, гр. Велико Търново
  • “Me myself and I” – София Ганева, Балет „Елемнт“, гр. Варна
  • „The Protagonist“ – Катерина Янчева, PM Dance Studio, гр. Варна

II-ра възрастова група, категория „Contemporary/Джаз танц“, Соло

  • „Human“ – Millenium Art, Giurgiu, Romania

II-ра възрастова група, категория „Танцово шоу“, Соло

  • „Хуманоид“ – Стефани Колева – Балет „Елемент“, гр. Варна

II-ра възрастова група, категория „Улични танци/Хип-хоп“, Соло

  • „Лудница“ – Ива Младенова, гр. Разград

II-ра възрастова група, категория „Съвременни танци/Contemporary/Джаз танц“, Малка група

  • “Lost in dream” – PM Dance Studio, гр. Варна

II-ра възрастова група, категория „Танцово шоу/Тематичен танц“, Малка група

  • „Обир“ – Танцова школа „Еми-денс“, гр. Разград

II-ра възрастова група, категория „Съвременни танци/Contemporary“, Голяма група

  • “Weight” – PM Dance Studio, гр. Варна

II-ра възрастова група, категория „Танцово шоу/Тематичен танц/MTV Show“, Голяма група

  • Millenium Art, Giurgiu, Romania
  • Танцово студио „Импулс“, Русе

II-ра възрастова група, категория „Улични танци“, Голяма група

  • „Propaganda” – Ritmic, Caracal, Romania

III-та възрастова група, категория „Съвременни танци“, Соло

  • „Изкушение“ – Хелин Хасан, Балет „Елемент“- гр. Варна
  • „Толкова далеч от теб“ – ТС „Динамик“ – гр. Велико Търново

III-та възрастова група, Категория „Contemporary“, Соло

  • „Noises in my head“ – Ciapic Bogdan, Сaracal, Румъния

III-та възрастова група, Категория „Танцово шоу“, Соло

  • „Freedom“ – Laura Meloni, Italy

III-та възрастова група, Категория „Улични танци“, Соло

  • „Бягство“ – ТФ „Феникс“, гр. Разград

III-та възрастова група, Категория „Съвременни танци/Джаз танци/Contemporary/Танцово шоу“, Малка група

  • Балет „Елемент“- гр. Варна

III-та възрастова група, Категория „Улични танци“, Малка група

  • „Пилоти“ – ТФ „Феникс“, гр. Разград

III-та възрастова група, Категория „Съвременни танци“, Голяма група

  • „Метрото в Лондон“ – балет „Елемент“, гр. Варна

III-та възрастова група, Категория „Танцово шоу/Тематичен танц“, Голяма група

  • Камериерки“ – ТС „Импулс“, гр. Русе

III-та възрастова група, Категория  „Улични танци/Хип Хоп“, Голяма група

  • „911“ – ТФ „Емоушън“, гр. Шумен

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

  • Най-атрактивен състав: „Cracal“ Romania
  • Най-проспериращ състав: “Street Legacy” Pitesti
  • Най-добър чуждестранен състав: “Millenium Art”, Romania
  • Награда на журито: ТФ „Емоушън“, град Шумен
  • Специална награда на ОМД Русе: Балет „Тинити“- гр. Варна
  • Награда на Община Русе: ТС „Импулс“, гр. Русе

НОСИТЕЛ ГРАН ПРИ „ТАНЦУВАЩА РЕКА 2019“: Балет „Елемент“ – гр.  Варна

Специална неочаквана награда получиха три участнички от три различни града на страната ни, от румънската хореографка – Флори Йордаче, дългогодишен участник на конкурса, която връчи три награди за безплатно участие на конкурса за модерен балет в град Брашов, Румъния тази година.