Двоен успех за „Ред Бул“, гръмнал двигател извади Хамилтън от надпреварата на Сепанг

0
Двоен успех

Първи за годината двоен успех записа тимът на „Ред Бул“ в надпреварата за Голямата награда на Малайзия във Формула 1.

Пръв финалната линия пресече Даниел Рикардо, който измина 56-те обиколки на пистата за 1;37.12,776 часа със средна скорост 191,584 км/ч.

Втори се класира съотборникът му Макс Фепстапен, третото място на подиума зае водачът в генералното класиране Нико Розберг (Мерцедес). sepang_incident26Германецът потегли от втора позиция, но малко след старта пострада тежко при инцидент между Ферстапен и Себастиян Фетел, който извади пилота на „Ферари“ от борбата и това го прати в края на колоната.

15 обиколки преди края на състезанието моторът на стартиралия от първа позиция Люис Хамилтън (Мерцедес), който до този момент уверено водеше колоната, гръмна и британецът отпадна от състезанието.