Двойна победа за Мерцедес в Австрия, провал на Ферари

0

Отборът на „Мерцедес“ постигна двойна победа в Гран при на Щирия във Формула 1. Първи на пистата “Ред Бул Ринг” в Шпилберг, Австрия финишира световният шампион Люис Хамилтън,

Британецът извъртя 71 обиколки на пистата за  1:22:50.683 часа. Втори, на 13.719 секунди след него е съотборникът му Валтери Ботас, третото място на подиума зае Макс Верстапен с Ред Бул.

Топ 10 допълниха от Александър Албон (Ред Бул), Ландо Норис (МакЛарън), Серхио Перес и Ланс Строл (Рейсинг Пойнт), Даниел Рикардо (Рено), Карлос Сайнц-младши (МакЛарън) и Данийл Квят (Алфа Таури).

Хамилтън беше безгрешен от началото до края, за да стигне до 85-та си победа във Формула 1 кариерата си. По този начин шесткратният световен шампион се доближи до рекорда на Михаел Шумахер от 91 победи.

Състезанието беше изключително разочароващо за Ферари, след като двата болида на отбора се сблъскаха още на старта и отпаднаха. На третия завой на първата обиколка младият Шарл Льоклер се опита да изпревари Себастиан Фетел от вътрешната страна, но двете коли се удариха. Четирикратният световен шампион Фетел веднага приключи с надпреварата, докато Льоклер се върна на пистата за няколко обиколки, но скоро след това също трябваше да се откаже. По този начин Фетел ще остане само с една точка след първите два старта от сезона, докато Льоклер завърши на второ място преди седмица на същата писта и има 18 точки.