Евро 2020: Белгия детронира Португалия, Чехия елиминира Нидерландия (видео)

0

С феноменален гол на Торган Азар Белгия победи европейския шампион Португалия и се класира за ¼-финалите на УЕФА Евро 2020. Голът падна в 42-ата минута, когато Белгия направи поредната си бърза контраатака, която този път хвана неподготвена португалската защита. Тома Мюние обърна фланга на нападението отдясно наляво с подаване към Торган Азарн, който овладя и с великолепен фалцов удар от дъгата на наказателното поле прати топката в мрежата на Руи Патрисио.

Въпреки опитите на Португалия да вкара изравнителен гол на стадиона в Севиля той така и не падна.

Чехия поднесе първата голяма изненада в елиминационната фаза на УЕФА Евро 2020, отстранявайки с 2:0 отбора на Нидерландия. Героите за успеха бяха Томаш Холеш и Патрик Шик, които отбелязаха двата гола за успеха на чехите на стадиона в Будапеща. „Лалетата“ бяха допълнително затруднени и от изгонването на Матайс Де Лихт, който получи директен червен картон за умишлена игра с ръка. Първоначално арбитърът Сергей Карасьов показа жълт картон на Де Лихт, но след преглед със системата ВАР играчът на Ювентус бе изгонен с директен червен картон под претекста, че е играл умишлено с ръка.

В 68-ата минута след заучено изпълнение на статично положение Калас намери непокрития Холеш и той отблизо с глава откри резултата. .

В 80-ата минута пък Холеш открадна топката в близост до центъра на терена, напредна и комбинира с Патрик Шик, който отбеляза четвъртия си гол от началото на първенството за 2:0.