Евро 2020: Голямото трио от „групата на смъртта продължава напред (видео)

0

Евро 2020: Голямото трио от „групата на смъртта продължава напред
Последните мачове в група F на Евро 2020 Португалия – Франция и Германия – Унгария, завършиха 2:2 и изпратиха трите големи сили във футбола във фазата на елиминациите.
„Петлите“ оглавиха класирането с 5 т., Бундестимът е втори с 4, колкото има и настоящият еврошампион Португалия, който влиза като един от 4-те най-добри трети отбори. На 1/8-финалите Франция среща Швейцария, Германия ще играе срещу Англия, а Португалия ще мери сили с Белгия.
В Мюнхен Унгария за малко не поднесе голямата изненада, като поведе още в 11-ата минута. След двойно подаване в центъра на терена Роланд Салай центрира в наказателното поле на Бундестима, където Адам Салай с плонж насочи топката в левия ъгъл на вратата и матира Мануел Нойер.
В 67-ата минута германците успяха да изравнят с гол на Кай Хаверц.
Секунди след подновяването Унгария отново излезе напред с гол на Ондраш Шафер, който бе намерен зад гърба на отбраната и с глава прати топката покрай излезлия напред Мануел Нойер. В 84-ата минута Горецка успя да изравни и класира отбора си за следващия етап.

В мача между европейския и световния шампион в Будапеща имаше 3 дузпи и доста работа за системата ВАР. В 28-ата минута Португалия получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение на Юго Лорис срещу Данило Перейра. Зад топката застана Кристиано Роналдо, който реализира за 1:0, без да остави шансове на Лорис.
В края на първата част Нелсон Семедо повали в наказателното поле Килиан Мбапе и Антонио Матеу Лаос отново отсъди дузпа, този път в полза на французите. Ситуацията бе спорна и бе преразгледана от ВАР, но дузпата бе потвърдена. Карим Бензема се нагърби с изпълнението и успя да преодолее Руи Патрисио за първото си попадение на Евро 2020.
В началото на втората част Франция стигна до пълния обрат в резултата и поведе. Пол Погба демонстрира страхотен поглед върху играта, като изведе Бензема очи в очи с Руи Патрицио. Таранът на „Реал“ (Мадрид) завърши с едно докосване, без да остави шансове на вратаря. Първоначално голът бе отменен заради засада, но после ВАР го потвърди.
В 60-ата минута отново Роналдо възстанови равенството след ново безкомпромисна изпълнение на дузпа, отсъдена заради игра с ръка в наказателното поле на Жул Кунде.
Това бе пети гол за звездата на „Юве“ на това европейско и общо 14-и на сметката му на континентални шампионати, с което той се изравнява с иранеца Али Даели за най-много попадения на международната сцена.