Евро 2020: Унгария измъкна точка от световните шампиони, Германия срази Португалия (видео)

0

Пред пълните трибуни на „Пушкаш Арена“ в Будапеща Унгария успя да измъкне точка от световните шампиони от Франция в мач от Група F на Евро 2020. „Маджарите“ направиха 1:1, успявайки с прагматизъм да изненадат именития си съперник.

В продължението на първото полувреме Роланд Салай майсторски подаде на Атила Фиола, а той след чудесен рейд отляво по крилото, преодоля цялата защита на световния шампион, за да мушне топката в близкия ъгъл под плонжа на Уго Лорис за 1:0.

В 66-ата минута „петлите“ успяха да върнат попадението. При изритана топка от Уго Лорис, Килиан Мбапе овладя в наказателното поле на „маджарите“, центрира към точката за дузпата, защитник на унгарците се опита да изчисти към центъра на терена, но връхлитащият Антоан Гризман шутира мощно за 1:1.

В мач от същата група на „Алианц Арена“ в Мюнхен Германия победи Португалия с 4:2.

Двубоят започна с отменен гол за Германия. Госенс намери вратата на португалците по диагонала, но попадението бе отменено заради игра с ръка на Томас Мюлер при изграждането на атаката. В 15-ата минута Роналдо откри за португалците, след като получи хубаво подаване от Жота.

Германия изравни резултата в 34-тата минута след като Диаш си вкара автогол като при опита си да блокира Хаверц  и прати топката в собствената си врата.

Четири минути по-късно, отново след автогол германците поведоха. Негов автор бе Герейро, който при едно разбъркване насочи топката във вратата си.

Пет минути след началото на второто полувреме падна трети гол за Германия. Кай Хаверц вкара на празна врата след пас на Госенс за 3:1. В 60-ата минута интригата съвсем изчезна. Германците поведоха с 4:1 след гол на Госенс с глава след центриране отдясно на Джошуа Кимих. В 67-ата минута Жота вкара втори гол за Португалия и оформи крайното 4:2 за Германия.

Франция е на първо място в групата с 4 точки, Португалия и Германия имат по три. Унгария е на последно място с 1 точка