Евро 2024: Лотарията на дузпите измъкна Португалия, автогол помогна на Франция (видео)

0

Португалия отстрани драматично Словения с 3:0 след дузпи, след като двата тима завършиха 0:0 в редовното време и продълженията на осминафиналния двубой от Евро 2024, а при 11-метровите наказателни удари „мореплавателите“ бяха много по-точни. Мачът ще се запомни с многобройните пропуски на Кристиано Роналдо, който отправи двуцифрен брой удари към Ян Облак, а на всичкото отгоре и пропусна дузпа в 105-ата минута, което бе апотеоз на пропуснатите положения от него по време на срещата. Всичко това накара 39-годишната звезда на Португалия да избухне в сълзи непосредствено след това. Все пак той се реваншира, когато бе най-нужно, като реализира при една от дузпите за тима си, които в крайна сметка донесоха успеха.

В герой за португалците при 11-метровите удари се превърна вратарят Диого Коща, който спаси три поредни дузпи на словенците.

Словенците играха изключително храбро и организирано, и имаха своите шансове, като отново не бяха победени в редовното време и могат да са горди с представянето си.

Франция се класира за 1/4-финалите на Евро 2024 след минимален успех с 1:0 над Белгия. Тимът на Дидие Дешан отправи 20 удара и повече търсеше победата, но отново не успя да стигне до гол от игра, тъй като двубоят бе решен след автогол на Ян Вертонген в 85-ата минута. До този момент „петлите“ бяха реализирали две попадения в Германия, като първото отново бе след автогол, а второто – от дузпа. Белгийците се защитаваха повече, но също имаха своите шансове, като на три пъти Майк Менян правеше важни спасявания.

В петък от 22 часа в Хамбург Португалия ще се изправи срещу Франция в четвъртфиналите на Евро 2024.