Евро 2024: Нидерландия отвя Румъния, Турция издържа атаките на Австрия (видео)

0

Нидерландия изигра най-добрия си мач от началото на Европейското първенство. Отборът на Роналд Куман показа различно лице от груповата фаза и победи Румъния с 3:0 на осминафиналите. “Лалетата” имаха сериозно предимство почти през целия мач и създадоха множество положения. Коди Гакпо откри резултата в 20-ата минута, а влезлият на почивката Донийл Мален се разписа в 83-ата минута и в добавеното време.

“Оранжевите” можеха да спечелят и с по-голяма разлика. Те направиха поредица от пропуски, Мемфис Депай отново не успя да се разпише, Ван Дайк удари греда, а попадение на Гакпо бе отменено поради засада.

Турция достигна до четвъртфиналите на Евро 2024 след драматичен и труден успех с 2:1 над Австрия.

В герой за южните ни съседи се превърна Мерих Демирал, който се разписа в първата и в 59-ата минути на двубоя.  (1’, 59’), а попадението за австрийците бе дело на Михаел Грегорич в 66-ата. Първото попадение на Демирал се превърна в най-бързото попадение в елиминационни двубои на европейски първенства. Интересно бе и това, че всички попадения в срещата паднаха след изпълнения на корнери. Успехът на играчите на Винченцо Монтела бе още по-сладка, защото се превърна и в своеобразен реванш за унизителната загуба с 6:1 от този противник във Виена през март.