Евро 2024: Швейцария детронира Италия, бурята не спря Германия (видео)

0

Швейцария детронира защитаващия титлата си тим на Италия. „Часовникарите“ спечелиха с 2:0 в първия осминафинален сблъсък на Евро 2024, който се изигра на „Олимпиащадион“ в Берлин. Попаденията бяха отбелязани от Ремо Фройлер (37’) и Рубен Варгас (46’), който се отчете и с асистенцията за първия гол. Така в следващия кръг швейцарците очакват победителя от двубоя между Англия и Словакия.

Германия стана вторият тим, който се класира за 1/4-финалите на Евро 2024. Домакинът на турнира победи с 2:0 Дания в сблъсъка между двата тима от 1/8-финалите след една доста бурна вечер в Дортмунд. Тя бе такава в буквален и в преносен смисъл. В буквален, защото в средата на първото полувреме над стадиона се изви страхотна гръмотевична буря, заради която срещата бе спряна за близо 25 минути. А в преносен – защото мачът бе страхотно зрелище, с много положения пред двете врати, невероятни спасявания, отменени голове и важни намеси на ВАР. Все пак Бундестимът успя да наложи волята си и стигна до успеха с попадения на Кай Хавертц от дузпа в 53-тата и Джамал Мусиала в 68-ата минута.