Евроволей 2023: България допусна втора загуба (видео)

0

България допусна втора загуба в група В на европейското първенство по волейбол, чиито домакини са Италия, България, Република Северна Македония и Израел. В препълнената зала „Конгресна“ на Двореца на културата и спорта българските национали отстъпиха на Хърватия с 1:3 гейма.
С 3 победи, 1 загуба и 8 точки Хърватия практически си осигури класиране за следващата фаза на Евроволей 2023, докато „лъвовете“ се смъкнаха на трета място във временното класиране с 2 победи, 2 загуби и 6 точки.
Националите започнаха отлично мача и спечелиха първия гейм 25:22. В началото на втората част след едно равенство България поведе с 3:1, но последва силна серия на хърватите, които вкараха 6 поредни точки и поведоха с 8:3. Хърватите не срещнаха никакви трудности до края на гейма и го спечелиха убедително с 25:16.
В равностоен трети гейм те пропуснаха 2 сетбола, но въпреки това взеха частта с 25:22.
В четвъртия гейм хърватите дръпнаха със 7 точки, но избраниците на Пламен Константинов намалиха пасива си на 3. Силите им обаче не стигнаха за обрат и хърватите взеха гейма с 25:21 и съответно мача с 3:1.
В последната си среща България излиза срещу настоящия вицешампион и лидер в класирането Словения. Двубоят е във вторник (5 септември) от 20,30 часа.