Евроволей2021: Надиграхме Полша, първи сме в групата! (видео)

0

Волейболистките на България победиха Полша с 3:1 (18:25; 25:21; 25:21, 25:23) в битка за първото място в Група В на европейското първенство в Пловдив.

Успехът срещу „дружина полска“ пред фантастичната публика в зала „Колодрума“ означава осминафинал срещу Швеция в събота. Скандинавките ще излязат в ролята на аутсайдер, станал четвърти в група D. При нов наш успех ще се изправим срещу победителя от Германия и Нидерландия. Бундестимът единствен ни победи драматично с 3:2 на турнира досега. Но шансовете ни за участие на финалната четворка в Белград следващата седмица рязко ни се увеличават, след като се разминахме с Турция и нов дуел с Полша.

Полякините започнаха мача по-добре и поведоха с 8:3, а след това поддържаха преднината си с добра игра в атака и силен сервис, като в крайна сметка спечелиха първия гейм с 25:18.

Във втората част Полша отново поведе, но българските волейболистки направиха добра серия и обърнаха резултата, благодарение и на по-добрия си сервис. Блокадата също започна да работи, благодарение на което „лъвиците“ натрупаха преднина от пет точки, която успяха да запазят до края.

Третият гейм беше равностоен и до средата му резултатът беше равен. Благодарение на добрата игра в атака и на блокадата българските волейболистки поведоха с две точки. Поредните добри изяви на Елица Василева и Гергана Димитрова в нападение бяха достатъчни за спечелването на гейма.

В четвъртия гейм българските волейболистки поддържаха малка преднина след поредица успешни нападения на Емилия Димитрова. Гергана Димитрова пък затрудни посрещането на Полша със сервиса си. В края на гейма българките допуснаха няколко грешки и бяха близо до това да изпуснат преднината си, но все пак не позволиха обрат.

Емилия Димитрова беше най-резултатна с 24 точки, а Елица Василева добави 21. За Полша Стисяк отбеляза 15.