Фалстарт на „Дунав 8806“ в шампионската серия

0

dunav8806-levski-alan18Сините феи отстъпиха 68:79 на „Левски“. За разочарование на близо 900-те си привърженици, изпълнили зала „Дунав“, в този мач селекцията на Георги Божков беше бледо подобие на отбора, който са свикнали да виждат. Играта им бе скована, изпълнена с много грешки. С изключение на първите 20-ина секунди, когато чрез Зорница Костова отбелязаха първия кош в мача, през цялото време бяха в ролята на догонващи. В края на първото полувреме русенки успяха да намалят преднината на съперничките си до 2 точки, но надеждите на публиката, че ще успеят да направят обрат, останаха напразни. dunav8806-levski-evans80Много брак имаше в играта на Шанте Еванс, въпреки че отново бе най-резултатна в състава, Кристина Сантяго също не беше познатата „машина за точки“. За сметка на това в редиците на „сините“ имаше една изключителна Шарел Алън, която „влечеше“ съотборничките си.

Изключително значение за изхода на мача имаше третата четвърт, през която „Левски“ бе по-добрият отбор и натрупа сериозен аванс от 12 точки, за да дочака спокоен последната сирена.

dunav8806-levski-santiago74Шарел Алън завърши с 21 точки и 8 борби за победителките, 20 отбеляза Ралица Нанева, общо 5 от състезателките записаха двуцифрен актив.

За „Дунав 8806“ по 14 точки реализираха Шанте Еванс и Радостина Димитрова.

Втората среща е тази вечер от 18.00 часа отново в Русе, следващите два мача са в София, което дава сериозно предимство на „Левски“.