Фалстарт на „Дунав“ в пролетния дял на шампионата

0

„Дунав“ стартира със загуба в пролетния дял на шампионата на fbet-лига. На градския стадион в Русе възпитаниците на Людмил Киров загубиха с 0:2 от „Черно море“ в мач от 21-ия кръг на първенството.

Патрик Андраде даде ранен аванс на „моряците“ още в 5-ата минута. Минчев стреля, топката бе блокирана от защитник на „Дунав“, но след това стигна до Андраде, който бе непокрит и от точката на дузпата насочи топката неспасяемо в мрежата на Макенджиев.

10 минути по-късно грешка в отбраната на „моряците“ позволи на Стефан Христов да излезе сам срещу вратаря, но той си поведе твърде дълго топката и пропусна страхотна възможност да изравни резултата.

Малко след началото на второто полувреме и Свилен Щерев пропусна да изравни, след като не успя да насочи топката във вратата, след като засече топката с глава след корнер в 47-ата минута.

В 53-ата минута „моряците“ удвоиха преднината си Исмаил Иса бе изведен сам срещу Макенджиев, шутира, но вратарят изби. Топката попадна в Матиас Курьор, който отбеляза за 2:0.

В оставащото време до края на срещата инициативата отново бе за състава на „Черно море“, който не допусна никакви изненади пред своята врата и логично стигна до трите точки.