Фантастичен Лудогорец, с човек по-малко срази Ференцварош

0
Фантастичен Лудогорец

Фантастичен Лудогорец записа втори впечатляващ успех в груповата фаза на Лига Европа! Въпреки че близо 50 минути играха с човек по-малко „орлите“ сразиха Ференцварош като гости с 3:0 в мач от група „Н“ и взеха отличен реванш за загубата в предварителните кръгове на Шампионската лига. Джоди Лукоки откри резултата с гол „от съблекалнята“, другите два бяха дело на бранителя Рафаел Форстър.

Срещата започна отлично за българския шампион, който още в 38-ата секунда на мача вече водеше в резултата. Антон Недялков центрира отлично към Джоди Лукоки, който успя да прати топката във вратата въпреки намесата на стража на домакините Дубиш.

В 16-ата минута Кешерю можеше да удвои, след като се оказа на отлична стрелкова позиция в наказателното поле, но вратарят успя да избие в корнер.

В 40-ата минута резултатът вече бе 2:0 в полза на Лудогорец. От един пряк свободен удар фронтално срещу вратата на унгарците Рафаел Форстър разстреля Дубиш в горния десен ъгъл. Малко преди почивката обаче българите останаха с човек по-малко, след като Драгош Григоре фаулира отзад съперников играч и получи втори жълт картон.

В 64-ата минута Лудогорец стигна до трети гол. При центриране от ъглов удар Форстър засече топката с глава и я прати за трети път във вратата на слисаните унгарци.

До края на двубоя домакините опитаха да обърнат развоя на двубоя, но въпреки усилията си не успяха да стигнат дори до почетно попадение.

С успеха Лудогорец оглави класирането в своята група H с пълен актив от 6 точки. В другия мач от днес Еспаньол надделя над ЦСКА в Москва с 1:0 и с 4 точки е на втора позиция, трети е Ференцварош с една точка, на последното четвърто място е ЦСКА (Москва) без спечелена точка.