„Феите“ не успяха да зарадват президента си за ЧРД

0

dunav8806_teleorman_evans85„Сините феи“ загубиха 71:75 и вероятно обмислят как да се „реваншират“ на предстоящия в края на седмицата турнир „Русчук“.

Още началото на двубоя подсказа, че русенки все още не са натрупали необходимата кондиция за по-продължително игрово натоварване и че не са успели напълно да се възстановят след натоварването от първия мач. В играта им липсваше свежест, атаките им се развиваха по-мудно, което даваше възможност на румънките да организират защитата си. Това бе и основната причина в средата на първата част гостенките да направят разликата в своя полза двуцифрена. Все пак момичетата на Георги Божков успяха да се концентрират и до края на първото полувреме да съкратят разликата до само една точка.

dunav8806_teleorman_lewis08След почивката играта продължи абсолютно равностойно и третата част завърши „на кантар“ – 52:52. През последната четвърт обаче умората натежа, допуснаха доста грешки и в завършващата фаза на атаката, и в защита, от които опитният състав на румънския тим не пропусна да се възползва. До някъде, изневери им и шансът, топки, които по всичко изглеждаше, че влизат в коша, в последния момент променяха траекторията и излизаха навън… Не вървеше и стрелбата, особено от тройката, където дунавки реализираха едва 3 от 15 опита.

Шанте Еванс отново бе най-резултатна за „дунавки“, като завърши със 17 точки и 8 борби. Радостина Димитрова отбеляза 16 точки, а Цветомира Шаренкапова записа 13 точки.

За „Телеорман“ Александрия най-резултатна бе Келси Патрик с 18 точки, следвана от Триша Принсип и Анка Сипос с по 11.