„Фейсбук“ за учениците обмислят в МОН

0

Всеки ученик от 1-и до 12-и клас да има свой собствен акаунт в сървъри на просветното ведомство, обмислят в МОН. Идеята е да се създаде нещо подобно на образователен Facebook. В момента част от децата имат профили в Microsoft, но не всички учители са избрали да работят с тях. Идеята е да бъдат интегрирани всички образователни платформи, с които педагозите работят – Microsoft, Google и т.н.

По думите на просветния министър Красимир Вълчев, тези профили ще позволят анализ на ученето и резултатите на учениците. Той посочи, че големите образователни платформи вече са внедрили изкуствения интелект и персонализирано образование, насочвайки определени задачи към дадено дете. „Това е бъдещето на електронното образование. Децата ще учат електронно не само от вкъщи, а и от училищата“, каза Вълчев.

За да сработи електронното обучение, следващите години на учителите ще се плаща за създаването на безплатни образователни ресурси. Ще бъде заложено закупуването на компютри за всеки учител и кабинет, както и математически инструменти като интерактивна програма за геометрия GeoGebra. Това щяло да помогне за по-лесно визуализиране на човешкото тяло, строежа на атома. Квалификациите на учителите също ще бъдат неприсъствени. Вълчев припомни, че от МОН вече са разработили система за оценяване на курсове. Така, подобно на Booking, педагозите ще могат да гласуват с оценка до 4 за качеството на обученията, които са изкарали, и да помогнат при избора на останалите учители. По проект „Образование за утрешния ден“ следващите две години над 25 000 учители ще преминат курсове за дигитални компетентности, работа с електронни ресурси, обучения за създаване на електронно учебно съдържание и ресурси за деца със специални образователни потребности.

 

агенция за подбор на персонал
Изработка на сайтове, СЕО оптимизация, реклами в интернет
зарядни станции за електромобили