Фетел с 5-та поредна победа

0

Германецът извъртя 54-те обиколки на легендарната писта „Сузука“ за 1;26.498,301 часа със средна скорост 212,484 км/ч. Деветата за сезона приближи пилота на „Ред Бул“ само на няколко точки от 4-ата световна титла.Решаваща за успеха на световния шампион се оказа промяната в стратегията за две спирания в бокса.

Втори, на 7,129 сек след победителя финишира съотборникът му Марк Уебър, третото място на подиума зае Ромен Грожан (Лотус). Французинът успя да победи опитният си съотборник Кими Райконен. Финландецът остана пети, като между двата „Лотус“-а се вклини Фернандо Алонсо( Ферари). Така испанецът не даде шанс на Фетел да спечели четвъртата си титла още днес и спорът ще се реши в надпреварата за Гран при на Индия, където за спечелването на шампионската титла на Фетел ще бъде достатъчно да се класира сред първите пет.

Топ 10 в класирането на „Сузука“ допълниха: 6. Нико Хулкенберг (Заубер), Естебан Гутиерец (Заубер), 8. Нико Розберг (Мерцедес), 9. Дженсън Бътън (Макларън), 10. Фелипе Маса (Ферари).