Франция победи Германия след автогол, Унгария рухна пред еврошампиона (видео)

0

Световният шампион Франция победи Германия с 1:0 в един от най-интересните двубои на УЕФА Евро 2020, игран на „Алианц Арена“ в Мюнхен. Бундестимът имаше превъзходство през първото полувреме, но така и не можеше да го материализира в чисти голови положения. Вместо това в 20-ата минута Матс Хумелс си заби нещастен автогол при опит да изчисти топката след остро центриране на Люка Ернандес. Това е първа загуба на Германия на европейски финали.

Европейският шампион Португалия започна с победа защитата на титлата си. Иберийците се наложиха с 3:0 над Унгария в мач от Група F пред пълните трибуни, без ограничения за зрителите, на „Пушкаш Арена“ в Будапеща.

Звездата на португалците Кристиано Роналдо записа няколко рекорда в мача. След като реализира две попадения, той се превърна в най-резултатния футболист на еврофинали с 11 гола, задминавайки Мишел Платини, който имаше 9, всички те реализирани на турнира през 1984 година. Освен това, португалският нападател вече е и единственият играч, който записва участия на 5 различни шампионата на Стария континент.

Отборът на Португалия беше по-добрият тим на терена, но унгарците също показаха добри защитни умения. Домакините имаха и няколко много добри положения, като през второто полувреме можеха да поведат в резултата, но късното попадение на „мореплавателите“ в 84-ата минута, а след това и отсъдена дузпа, ги съкрушиха.