Големите награди в конкурса „Стоян Михайловски“ заминават за Варна

0

И двете Големи награди в литературния конкурс „Стоян Михайловски“ заминават за Варна.

Това реши жури в състав:

Председател: Нели Пигулева – поетеса, преводач и редактор; секретар: Анна Русева, експерт в ОбДЦКИ-Русе и членове: Пламен Абаджиев – издател, писател, управител на издателска къща ”Парнас” /Русе/ и поета Красимир Манев.

Голямата награда – статуетка „Стоян Михайловски” и парична премия от Фондация „Русе – град на свободния дух“ за литературно творчество, получава Анастасия Тришина от ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК – град Варна

Голямата награда – статуетка „Стоян Михайловски” и парична премия от Фондация „Русе – град на свободния дух“ за журналистика, получава видео репортаж на екип на в-к „НахОДКи“ към ЦПЛР-ОДК – град Варна

Общо в конкурса участваха 131 млади автори от цялата страна със 150 творби и 4 журналистически екипа.

Раздел “Литературно творчество”

 

І възрастова група /до IV клас/

ПОЕЗИЯ

І награда

  • Версавия Янкова – Клуб „Светлини сред сенките“ при ОДК „Св. Иван Рилски“–град Казанлък

ІІ награда

  • Катерина Шаркова – Школа „Журналисти“ при ЦПЛР-ОДК – град Велинград

ІІІ награда

  • Венелин Рабчин – Школа „Журналисти“ при ЦПЛР-ОДК – град Велинград

поощрение

  • Илияна Галина – Школа „Журналисти“ при ЦПЛР-ОДК – град Велинград
  • София Маркова – Клуб „Светлини сред сенките“ при ОДК „Св. Иван Рилски“–град Казанлък

ПРОЗА

І награда

  • Венелин Георгиев – СУ „Пейо Яворов“ – град Плевен

ІІ награда

  • Мартин Цирков – Клуб „Приятели на книгата“ при ОбДЦКИ – град Русе

ІІІ награда

  • Виктория Трионджиева – Школа „Журналисти“ при ЦПЛР-ОДК – град Велинград

ІІ възрастова група /V-VII клас/

ПОЕЗИЯ

 І награда

  • Моника Атанасова – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК – град Варна
  • Михаела Дринова – ОУ „Стоян Михайловски“ – град Пловдив

ІI награда

  • Симеон Петров – СУ „Н. Й. Вапцаров“ – град Царево
  • Кристияна Пламенова – 55-то училище „Петко Каравелов“ – град София

ІІІ награда

  • Илена Степанова – ЛК „Пегас(чета)“ при ОДК – град Стражица“
  • Радослав Карауланов – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК – град Варна

поощрение

  • Денислав Попов – СУ „Н. Й. Вапцаров“ – град Царево
  • Антония Ефтимова – ЛК „Пегас(чета)“ при ОДК – град Стражица“

ПРОЗА

 І награда

  • Диляна Върбанова – ОУ „Димитър Благоев“ – град Велико Търново
  • Стефания Митева – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК – град Варна

ІІ награда

  • Елена Добрева – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК – град Варна

ІІІ награда

  • Янислав Начев – ЛК „Пегас(чета)“ при ОДК – град Стражица“

поощрение

  • Петър Цонев – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК – град Варна
  • Диан Драгнев – Клуб „Светлини сред сенките“ при ОДК „Св. Иван Рилски“–град Казанлък

ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

ПОЕЗИЯ

І награда

  • Даница Костова – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК – град Варна
  • Кирил Димов – Клуб „Светлини сред сенките“ при ОДК „Св. Иван Рилски“–град Казанлък

ІІ награда

  • Милица Иванова – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК – град Варна
  • Божана Славкова – НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ – град Бургас

ІІІ награда

  • Симеон Иванов – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК – град Варна

поощрение

  • Александра Павлова – ПДТГ „Димитър Хадживасилев“ – град Свищов

ПРОЗА

І награда

  • Симона Василева – ППМГ „Добри Чинтулов“ – град Сливен
  • Даниел Бояджиев – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК – град Варна

ІІ награда

  • Сава Георгиев – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК – град Варна
  • Милица Иванова – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК – град Варна

ІІІ награда

  • Анджела Маринова – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК – град Варна
  • Дария Веселинова – СУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“ – град Русе

поощрение

  • Деа Тумбалова – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК – град Варна

 

 

Раздел “Журналистика”

 

ИНДИВИДУАЛНО УЧАСТИЕ

 

І възрастова група /до IV клас/

 

І награда, ІІ награда и ІІІ награда – не се присъждат

 

 

ІІ възрастова група /V-VII клас/

 

І награда

  • Рая Костадинова – ОУ „Васил Левски“ – град Пловдив

 

ІІ награда

  • Петър Цонев – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК – град Варна

 

ІІІ награда

  • Симона Венцеславова – Първо ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – град Монтана

 ІІI възрастова група /VIII-XII клас/

 

І награда

  • Теодора Георгиева – ПМПГ „Св. Климент Охридски“ – град Монтана

ІІ награда

  • Теодора Петракова – Ученически клуб „Клио“ при ПГХТТ – град Пловдив

ІІІ награда

  • Ния Дукатска – СУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“ – град Русе
  • Дейвид Георгиев – НУИ „Проф. В. Стоянов“ – град Русе

 

КОЛЕКТИВНО УЧАСТИЕ

І награда

  • Клуб по творческо писане и журналистика към ОУ „Св. княз Борис I“ град Бургас

 

ІІ награда и ІІІ награда – не се присъждат

 

Специална награда – за впечатляваща идея и художествена интерпретация в раздел „Литературно творчество“, получава Карина Цветкова от ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК – град Варна

Най-добрата агенция за подбор на персонал

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Въведете коментар!
Въведете своето име тук