Грамоти и почетни знаци за отличниците на Русе

0
50
39 ученици

39 отличници от училищата на територията на община Русе получиха грамоти и почетни знаци в навечерието на Деня на българската просвета и култура и славянската писменост.

Да уважат най-изявените деца на Русе в зала „Европа“ на Доходно здание бяха дошли народният представител Андриан Райков, кметът на Община Русе Пламен Стоилов, заместник-кметът Иван Григоров, директорът на дирекция „Култура и образование“ Ирена Петрова, началникът РУО – Русе Димитър Райнов, директори на училища, преподаватели, родители и гости.

По традиция кметът Пламен Стоилов поздрави изявените русенски ученици в знак на благодарност към положения труд за постигнати високи резултати през периода на изминаващата учебна година.

 „В навечерието на празник, който ни изпълва с гордост и ни обединява – 24-и май, поздравявам отличниците – амбициозни деца, които съчетават спорт, разнообразни интереси и амбиция за успех. Поставяйте си високи цели, за да просперира нашият красив град и прекрасната ни държава“, каза градоначалникът. Той изрази признателност към всеотдайността на техните директори, преподаватели и родители и пожела на всички здраве и успех.

За доброто настроение на присъстващите, Габи Вълчева и Мира Пуйкова от ОбДЦК с ръководител Наталия Константинова изпълниха песните „За теб, учителко“ и „Да запея“.

Наградените за успехите им през учебната 2016/2017 г.:

  • Кристиан Цоневски (12 клас, ПАГ „Гео Милев“);
  • Виктор Кожухаров (8 клас, ПМГ „Баба Тонка“);
  • Лилиана Кърджиева (12 клас, НУИ „Проф. Веселин Стоянов“);
  • Красимир Тодоров (12 клас, ПГ по механотехника „Юрий Гагарин“);
  • Роналд Йоргов (12 клас, ПГ по транспорт);
  • Александра Стефанова (12 клас, ПГ по туризъм „Иван П. Павлов“);
  • Мария Василева (12 клас ПГДВА „Йосиф Вондрак“);
  • Георги Драганов (12 клас, ПГЕЕ „Апостол Арнаудов“);
  • Станислава Станева (12 клас, ПГИУ „Елиас Канети“);
  • Стоянка Димитрова (12 клас, ПГО „Недка Иван Лазарова“);
  • Венета Найденова (12 клас, ПГПТ „Атанас Цонев Буров“);
  • Илкин Кямилов (12 клас, ПГРКК);
  • Даниел Атанасов (11 клас, ПГСС „Ангел Кънчев“, кв. „Образцов чифлик“);
  • Симеон Маринов (11 клас, ПЧСУ „Леонардо да Винчи“);
  • Илиан Георгиев (12 клас, СУ „Възраждане“);
  • Гергана Дичева (12 клас, СУ „Христо Ботев“);
  • Николай Желязков (12 клас, СУ „Майор Атанас Узунов“);
  • Виктория Денчева (12 клас, ПГСАГ „Пеньо Пенев“);
  • Стилян Тодоров (5 клас, ОУ „Алеко Константинов“);
  • Ростислав Анчев (5 клас, ОУ „Ангел Кънчев“);
  • Ивайла Баева (7 клас, ОУ „Братя Миладинови“);
  • Велина Мишева (3 клас, ОУ „Васил Априлов“);
  • Нелина Стоянова (7 клас, ОУ „Г. С. Раковски“, с. Ново село);
  • Мария и Александра Райкови (7 клас, ОУ „Иван Вазов“);
  • Калина Балканска (6 клас, ОУ „Любен Каравелов“);
  • Елизабет Денева (7 клас, ОУ „Никола Обретенов“);
  • Снежана Недкова (7 клас, ОУ „Олимпи Панов“);
  • Теодор Шопов (7 клас, ОУ „Отец Паисий“);
  • Анна Канатова (7 клас, ОУ „Отец Паисий“, гр. Мартен);
  • Деница Стефанова (4 клас, ОУ „Отец Паисий“, с. Тетово);
  • Памела Илиева (6 клас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Николово);
  • Катрин Синанова (6 клас, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Семерджиево);
  • Мариян Луков (6 клас, ОУ „Тома Кърджиев“);
  • Ростислава Гецова (7 клас, ОУ „Христо Смирненски“, кв. „Долапите“);
  • Яница Иванова (6 клас, СУ „Васил Левски“);
  • Маринела Маринова (12 клас, СУ „Йордан Йовков“);
  • Милка Костова (7 клас, СУЕЕ „Константин-Кирил Философ“)
  • Габриела Григорян (12 клас, СУПНЕ „Фридрих Шилер“).