Григор Димитров изигра един от най-силните си мачове, отвя петия в света

0
Григор Димитров изигра един от най-силните си мачове

Григор Димитров изигра един от най-силните си мачове през 2019 г. На Мастърса в Париж българинът спечели убедително с 6:3, 6:2 срещу петия в света Доминик Тийм, който е лидер по спечелени титли през 2019 г..

Успехът класира българския тенисист за четвъртфиналите на турнира, където ще се изправи срещу Кристиан Гарин от Чили, която победи представителя на домакините Жереми Шарди.

До момента Димитров и Гарин, което е на 42-о място в световната ранглиста, не са се срещали.

Григор изигра много стабилно първия сет. Спечели на нула първите три сервис-гейма, като не пропусна единствената възможност за пробив и поведе с 4:1. До края сета на българинът не допусна колебания и заслужено го спечели.

Във втория сет българинът отново направи ранен пробив. Постигна го в маратонския трети гейм, в който държеше инициативата, но трябваше да изчака до петата си възможност. След това не само затвърди пробива си, но и постигна още един за крайното 6:2.